Itālijas valdzinājums uz diviem riteņiem
Vēsture Atpakaļ
 • 1943

  MP5 Paperino

  Pēc kara beigām Enriko Piaggio radās fenomenāla ideja radīt masu produktu – zemu izmaksu transportlīdzekli. Prototips, ko radīja inženieris Spolti Renzo tika nosaukts MP5 (Moto Piaggio 5) vārdā. Taču prototips nebija Enriko Piaggio gaumē un viņš uzticēja Korradino D'Ascanio pārskatīt šo projektu un veikt uzlabojumus gan no tehniskā, gan dizaina viedokļa. D'Ascanio uz MP5 bāzes radīja pilnīgi jaunu transportlīdzekli, ko nosauca par Vespu.

 • 1945

  Vespa MP6 prototips

  D'Ascanio tika dots uzdevums izstrādāt jauna veida divu riteņu transoprtlīdzekli, kas bija vienkāršs un lēts, lai varētu palaist tirdzniecībā. D'Ascanio radīja jaunu 2-riteņu koncepciju, kas bija pilnīgi jauns un inovatīvs. Atšķirībā no motocikliem viņš ievietoja dzinēju uz aizmugurējā riteņa. 1945. gada septembrī MP6 prototips tika atrādīts Enriko Piaggio, kurš to ieraugot iesaucās “ Pare una vespa” (Izkatās kā lapsene!) un Vespa bija dzimusi! 1946. gada aprīlī tika izgatavotas pirmās 50 Vespas Pontedera rūpnīcā.

 • 1946

  Vespa 98

  1946. gada aprīlī Romā šis jaunais, apbrīnojamais, funkcionālais un inovatīvais motorolleris tika prezentēts plašākai publikai. Piaggio Aircraft emblēma tika aizstāta ar jaunu logo – Vespa. Vespa guva tūlītējus panākumus un plašu mediju interesi kā arī skepsi. Pirmās Vespas tirgoja nelielā dīleru lokā un modeļa cena bija 55 000 liras, bet luksus modeļa cena – 66 000 liras.

 • 1947

  Vespa 98 Corsa

  Vespa 98 Corsa bija pirmā sportiskā Vespa, paredzēta sacensībām un ar uzlabotu veiktspēju. Šī Vespas versija piedalījās daudzās sacensības un guva vairākas uzvaras. Vespa 98 Corsa forma atgādina pirmo modeli, bet ar sacensību strūri un aerodinamiskāku dizainu. Dzinējs bija neatņemama sastāvdaļa un veidots tā, lai būtu labāka ventilācija. Motorollera ātrums sasniedza 80 km/h un tas bija ar 3 pakāpju pārnesumu kārbu, aprīkots ar 2 taktu Piaggio dzinēju.